aries

Lista tematów

AMG88xx
Czujnik AMG88xx (xx -oznaczenia wariantów wykonania) o handlowej nazwie Grid-EYE, jest 64 punktową matrycą do pomiaru temperatury poprzez rejestrację promieniowania podczerwonego IR. Może służyć do wykrywania osób, zdalnego pomiaru temperatury, jako prosta kamera termowizyjna.
ESP32-CAM na ruchomym ramieniu
Rozszerzenie możliwości modułu z kamerą poprzez zamontowanie go na ruchomym, zdalnie sterowanym ramieniu. Zmodyfikowane oprogramowanie pozwala odbierać transmisję strumieniową z kamery jak i zdalnie sterować ruchami ramienia.
Joystick analogowy symulacja myszy
Joystick analogowy może udawać działanie myszki komputerowej i sterować kursorem ekranowym. Joystick i płytka ESP32 z odpowiednim oprogramowaniem widziane są przez system jako urządzenie klasy HID. Do zdalnej komunikacji z komputerem wykorzystywany jest Bluetooth LE.
LCD Keypad Shield
Moduł wyświetlacza LCD 2x16 znaków i 5 przyciskowej klawiatury analogowej. Prosty interfejs użytkownika. Przeznaczony do użycia z płytami rozwojowymi wyposażonymi w złącza o rozstawie arduinowym. Nadaje się do zastosowania z płytami Arduino, Nucleo, niektórymi Discovery.
LM75
Czujnik temperatury z funkcją termostatu. Jedno z wyprowadzeń układu scalonego jest przystosowane do sterowania załączeniem i wyłączeniem zewnętrznego urządzenia typu przekaźnik czy silnik wiatraczka. Czujnik można wykorzystać do utrzymywania zadanego poziomu temperatury.
MPU-6050 program demonstracyjny
Oprogramowanie demonstrujące działanie 3 osiowego modułu akcelerometrów i żyroskopów. Serwer WWW przesyła utworzoną stronę do przeglądarki internetowej. Na stronie dane odczytywane z modułu MPU-6050 prezentowane są w formie tekstowej oraz jako grafika 3D.
VS1003B demo automatu informacyjnego
Przykład wykorzystania modułu jako fragmentu automatu informacyjnego. Automat zamienia przesyłane znaki cyfr z zakresu 0 - 999999 na słowa w języku polskim.
VS1003B moduł
Moduł dekodera plików dźwiękowych z możliwością zapisu do pliku nagrywanych dźwięków. Obsługa wielu formatów plików w tym MP3 i WAV. Moduł przystosowany do współpracy z zewnętrznym kontrolerem.